معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل:

عدم پاسخ به نیاز کالایی جامعه منجر به گسترش قاچاق می‌شود

عدم پاسخ به نیاز کالایی جامعه منجر به گسترش قاچاق می‌شود

اقتصاد پنهان- هرگاه تقاضای کالایی بیش از عرضه‌ی آن باشد نه تنها افزایش قیمت اتفاق می‌افتد بلکه پدیده قاچاق نیز گسترش می یابد.

دوشنبه، ۰۹ تير ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، بهروز ندایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در دومین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایجاد توازن بین عرضه و تقاضا را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: هرگاه تقاضای کالایی بیش از عرضه‌ی آن باشد نه تنها افزایش قیمت اتفاق می‌افتد بلکه پدیده قاچاق نیز گسترش می یابد.

ندایی در رابطه با پیشگیری از پدیده قاچاق کالا بر ضرورت شناسایی انبارهای رسمی و غیر‌رسمی تأکید کرد و گفت: انبارهای نگهداری کالا باید دارای کد شناسایی باشند.

وی با ابراز خوشنودی از کاهش قابل توجه قاچاق سوخت در استان این توفیق را حاصل تلاش شبانه‌روزی عوامل انتظامی دانست.

ندایی از کاهش خروج و ورود دام زنده و گوشت نیز از استان خبر داد و گفت: باید کالاهای اساسی مورد نیاز جامعه بر اساس اولویت و طبق برنامه‌ریزی در سراسر کشور به مصرف مردم برسد تا شاهد گرانی و افزایش قیمت نامتعارف نشویم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل  با اعلام افزایش کشفیات مشروبات دست‌ساز اظهار امیدواری کرد: با فرهنگ‌سازی مناسب و همکاری و همدلی تمام دستگاه‌های متولی برای ریشه‌کن کردن قاچاق کالای ممنوعه گام‌های اساسی برداشته شود.

معاون سیاسی استاندار اردبیل اظهار کرد: تولید با قابلیت رقابت در بازار جهانی، ارتقای کیفیت، حمایت و جهش در تولید موجب کاهش میزان قاچاق می‌شود.

وی پدیده قاچاق را برهم‌زننده چرخه اقتصادی جامعه برشمرد و گفت: هیچ قصوری از دستگاه‌های نظارتی و انتظامی پذیرفته نیست.

معاون استاندار با اشاره به تشکیل 37 پرونده در مدیریت جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان تأکید کرد: این پرونده‎ها در اسرع وقت تعیین تکلیف شوند.

وی ظرفیت‌های استان‌‌های مرزی را مورد توجه قرار داد و گفت: از مشوقات صادرات به بهترین وجه می‌توان در جهت ارز‌آوری استفاده کرد و استان اردبیل نیز در بحث صادرات باید برنامه‌ریزی داشته باشد.

ندایی با بیان این‌که  استان اردبیل طبق آمار اعلام شده در اکثر شاخص‌های مربوط به آسیب‌های اجتماعی در رتبه 25 کشوری قرار دارد گفت: در سایه تلاش و مجاهدت شبانه‌روزی عوامل انتظامی، قضایی و سایر دستگاه‌های متولی این استان جزء امن‌ترین استان‌های کشور است و این امنیت باید حفظ شود.

در پایان معاون استاندار خطاب به اعضای جلسه خواستار رعایت فاصله فیزیکی و توصیه‌های بهداشتی برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا شد و نسبت به حساسیت این موضوع هشدار داد.

در دومین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همزمان با ایام گرامی‌داشت سالروز صدور فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز نمایندگان دستگاه‌های عضو این کمیسیون گزارش اقدامات خود را ارائه کردند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22859