وزیر جهاد کشاورزی در دیدار با رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد:

برنامه جامعی برای مبارزه با قاچاق دام تدوین می‌شود

برنامه جامعی برای مبارزه با قاچاق دام تدوین می‌شود

اقتصاد پنهان- وزیر جهاد کشاورزی گفت: با تدوین برنامه جامع و هماهنگی با ستاد مبارزه با قاچاق کالا از خروج ذخایر دام و ادوات جلوگیری خواهد شد، همچنین استقبال کشورهای منطقه از دام ایرانی فرصت خوبی برای کشور است تا با افزایش تولید دام، یک تجارت با برنامه ریزی مدون در منطقه داشته باشد.

شنبه، ۲۱ تير ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی در دیدار با مویدی خرم‌آبادی، رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز که امروز صبح در سالن جلسات این وزارت‌خانه برگزار شد، اظهار کرد: در وزارت جهاد کشاورزی ساختار و حوزه مستقلی را برای مبارزه با قاچاق کالا ایجاد خواهیم کرد تا به امور مرتبط آن با آزادی عمل بیشتر رسیدگی شود.

وی با تأکید بر لزوم تجارت دام در منطقه خاطرنشان کرد: برای تجارت دام در منطقه برنامه مدون و کارشناسی شده داریم و در این زمینه با وزارت صنعت، معدن و تجارت مکاتبه داشته‌ایم.

وزیر جهاد کشاورزی با استقبال از ذائقه کشورهای منطقه به گوشت دام ایرانی تصریح کرد: این امر فرصت خوبی برای کشور ما محسوب می‌شود و می‌توانیم برای افزایش دام و صادرات با برنامه آن برنامه ریزی کنیم.

وی ادامه داد: تکمیل و اصلاح سامانه‌های پلاک گذاری و بازارگاه از مباحث مورد نظر وزارت جهاد کشاورزی است و باید در این زمینه جلسات بیشتری برگزار شود تا مشکلات مرتبط با آن را مرتفع کنیم.

خاوازی همچنین خواستار همکاری بیشتر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای ثبت و سفارش نهاده‌های دامی به وزارت جهاد کشاورزی شد و گفت: امیدواریم این هم‌اندیشی باعث شود، شرایط تحریم را به سلامت پشت سر بگذاریم.

در ادامه این جلسه، علی مؤیدی خرم‌آبادی رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن قدردانی از همکاری وزارت جهاد کشاورزی با این ستاد اظهار کرد: با تداوم این جلسات راهکارهایی برای مدیریت خروج دام، ادوات و محصولات کشاورزی با هدف حمایت از تولید داخل اندیشیده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایانا

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22860