مؤیدی در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مطرح کرد؛

شناسه‌دار کردن دام مانع از قاچاق این سرمایه مهم در کشور می‌شود

شناسه‌دار کردن دام مانع از قاچاق این سرمایه مهم در کشور می‌شود

اقتصاد پنهان- رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده با وزارت جهاد کشاورزی امید بسیار داریم با شناسه‌دار کردن دام‌ها بتوانیم از قاچاق این سرمایه عظیم در کشور جلوگیری کنم.

شنبه، ۲۱ تير ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مویدی خرم آبادی، رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، عصر امروز(شنبه) در پایان یکصد و سی‌امین نشست ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز که با حضور نمایندگان همه دستگاه‌های عضو در سالن پیامبر اعظم  وزارت کشور برگزار شد؛ با تاکید بر اینکه اولویت این ستاد تنظیم بازار و جلوگیری از هرگونه قاچاق در کشور است گفت: نشست امروز با سه دستور کار، طرح تحقیق و تفحص مجلس از ستاد، رمز ارزها و شناسنامه‌دار کردن دام‌ها برگزار شد.

تحقیق و تفحص از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به موضوع طرح تحقیق و تفحص مجلس از این ستاد گفت: مجلس دهم در سال 95 و 96 پروسه تحقیق و تفحص از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را انجام داد و ستاد موظف است ضمن پاسخ به نظر نمایندگان و ایرادات مطرح شده هرگونه توضیحات لازم را برای روشن ساختن عملکردها و ابهامات ارائه دهد.

مؤیدی خرم آبادی تصریح کرد: البته طرح تحقیق و تفحص نمایندگان مجلس دهم با 4 سال تاخیر قرائت شد که این هم یک مساله است.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطر نشان کرد: دیدگاه ستاد براین است که اگر دستگاه ها همان موقع به تکلیف خود  عمل می‌کردند، حقوق و تلاش ستاد و دستگاهها مورد تظلم قرار نمی‌گرفت.

تعیین تکلیف استفاده از رمز ارزها
وی در ادامه به محور دیگر دستور کار امروز نشست اعضای ستاد یعنی رمز ارزها، اشاره کرد و گفت: در دو الی سه هفته گذشته دولت تعیین تکلیف کرد و دستور داد مقررات و آیین‌نامه‌های مربوط به رمزارزها احصا شود.

مویدی خرم آبادی هشدار داد: اگر رمزارزها به درستی در کشور جا نیفتد می‌تواند به‌عنوان تهدید واقع شود و البته در صورت استفاده درست حامل فرصت‌های مهمی نیز برای اقتصاد و تجارت کشور خواهد بود.

وی در همین خصوص گفت: مقرر شد با در نظر گرفتن همه ابعاد کار، شیوه نامه‌ها تدوین و به نفع صیانت از منابع ملی تصمیم گیری و عمل شود.

پلاک‌کوب کردن دام
پلاک‌کوبی دام ها از موضوعات مورد اشاره دیگر رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بود و در این خصوص گفت: واقعیت این است که کشورهای منطقه به خصوص حوزه همسایگان‌مان، علاقه مندی خاصی به تامین فرآورده‌های دامی از کشورمان دارند.

مویدی تاکید کرد: با توجه به این مساله، خطر قاچاق این سرمایه از کشور می رود و برای همین باید با نشانه گذاری و شناسه دار کردن دام کشور مانع از قاچاق دراین حوزه شد.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پایان با اشاره به دیدار اخیر خود با وزیر جهاد کشاورزی از اقدامات خوب وزارت جهاد کشاورزی در خصوی شناسه‌دار کردن دام در کشور خبر داد و گفت: روند شناسه دار کردن باید به نحو دقیق و موثری انجام گیرد تا این سرمایه مهم از کشور به راحتی خارج نشود.

  مشاهده گزارش تصویری  

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22865