محسنی بندپی:

شفافیت قدم اصلی در پیشگیری از قاچاق کالا و ارز است

شفافیت قدم اصلی در پیشگیری از قاچاق کالا و ارز است

اقتصاد پنهان- استاندار تهران با اشاره به بحث شفافیت، اقدامات پیشگیرانه را مهم‌ترین گام در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز برشمرد.

چهارشنبه، ۰۸ مرداد ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، انوشیروان محسنی بندپی در دومین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران اظهار داشت: در راستای شفاف سازی و نظارت بر توزیع و مصرف سوخت بحث پلاک‌گذاری ادوات کشاورزی، پلاک‌کوبی دام‌ها و واگذاری شناسه سوخت به گلخانه‌های استان بررسی شد.


وی با اشاره به موضوع صحت‌سنجی انبارها ادامه داد: طبق گزارش ارائه شده در جلسه بیش از 70 درصد انبارها حائز شرایط صحت‌سنجی بودند، در مقابل 750 واحد متخلف از گردونه انبارداری خارج شدند.

استاندار تهران همچنین افزود: شناسه‌گذاری تولیدات لوازم خانگی نیز توسط اداره صنعت، معدن و تجارت استان انجام شده است.

محسنی بندپی با اشاره به مصوبات جلسه امروز بیان کرد: قطعه زمینی به مدیریت جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان اختصاص یافت تا اموال موجود بر اساس استانداردهای روز نگهداری شوند و از فساد و تخریب مصون باشند؛ در همین زمینه اموال رسوبی در املاک تملیکی با ارزشی بالغ بر 1500 میلیارد تومان تعیین تکلیف شوند؛ همچنین روند صحت‌سنجی انبارها تا دستیابی به شاخص 90 درصد ادامه پیدا کند.

وی در پایان در پاسخ به سؤالی در مورد حدود اثربخشی برخوردهای موردی خاطرنشان کرد: مسؤولان مربوطه در هر بخش در جلسه آتی کمیسیون پیشنهادات خود را برای تغییر در نوع برخورد به برخوردهایی جامع و کلان گزارش خواهند داد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22887