مصادیق محتوای مجرمانه مرتبط با قاچاق کالا و ارز در فضای مجازی ابلاغ شد

مصادیق محتوای مجرمانه مرتبط با قاچاق کالا و ارز در فضای مجازی ابلاغ شد

اقتصاد پنهان- کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در فضای مجازی، مصادیق محتوای مجرمانه مرتبط با قاچاق کالا و ارز را تعیین و در ردیف فهرست مصادیق محتوای مجرمانه در فضای مجازی در درگاه اینترنتی این کارگروه قرار داد.

يکشنبه، ۱۲ مرداد ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در فضای مجازی، مصادیق محتوای مجرمانه مرتبط با قاچاق کالا و ارز در فضای مجازی را تعیین و در بند «ک» از فهرست مصادیق محتوای مجرمانه در فضای مجازی در درگاه اینترنتی این کارگروه به نشانی www.internet.ir قرار داد.

این مصادیق طی فرآیندهای فنی و کارشناسی از سوی کمیته رصد و پایش قاچاق کالا و ارز در فضای مجازی ذیل قرارگاه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه تهیه و به کارگروه تعیین مصادیق محتوای در فضای مجازی پیشنهاد شده بود.

این کارگروه در جلسه 119 مورخ 30 /4 /99 به ریاست دادستانی کل کشور مصادیق محتوای مجرمانه مرتبط با قاچاق کالا و ارز در فضای مجازی را تصویب و طی مکاتبه شماره 140 /1399 /22258 /9000 مورخ 6 /5 /99 ابلاغ کرد.

بند «ک» از فهرست مصادیق محتوای مجرمانه با عنوان محتوای مجرمانه مرتبط با قاچاق کالا و ارز بدین شرح است:

1. هرگونه عرضه، تبلیغ، ترویج، خرید و یا فروش کالا و یا ارز موضوع قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز(ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، آئین نامه اجرایی شناسه کالا و رهگیری کالا موضوع ماده 13، ماده 18، تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دستورالعملهای ذیل تبصره 4 ماده 18 ، ماده 18 مکرر، ماده 22 ، ماده 25، ماده 26 و ماده 27 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز)

2. هرگونه عرضه، خرید، فروش و یا حواله ارز در فضای مجازی(بند خ ماده 2 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تبصره ماده 28 دستورالعمل تاسیس، فعالیت ، نظارت بر صرافی ها مصوب 1393 شورای پول و اعتبار) 

در همین رابطه معاونت امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی مکاتبه‌ای با دبیرخانه کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های سراسر کشور، رصد و انعکاس این مصادیق در فضای مجازی اعم از درگاه‌های اینترنتی، اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی به دبیرخانه قرارگاه مرکزی مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه مستقر در دفتر هماهنگی امور مقابله و رصد جریان مالی قاچاق این معاونت را خواستار شده است.

 

 

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22893