معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد؛

اتصال سامانه‌های مبارزه با قاچاق در کشور تا پایان شهریور

اتصال سامانه‌های مبارزه با قاچاق در کشور تا پایان شهریور

اقتصاد پنهان- پور کاظم شایسته گفت: تا پایان شهریور برای اولین بار در کشور مبارزه با قاچاق بصورت سیستمی انجام می‌شود.

چهارشنبه، ۰۵ شهريور ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، مصطفی پور کاظم شایسته معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حاشیه افتتاح انبار مرکزی نگهداری کالا‌های قاچاق در اراک گفت: تا پایان شهریور سامانه‌های سراسری مبارزه با قاچاق کشور به هم متصل می‌شود.

پورکاظم شایسته افزود: با این کار برای اولین بار مبارزه با قاچاق بصورت سیستمی در کشور از گمرک، اموال تملیکی و تعزیرات و دادگستری و وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر وزارتخانه هایی که در امر مبارزه دخیل هستند می‌توانند از طریق این سامانه‌ها متصل شوند و از ابتدای موادی مرزی گمرکی جلوی قاچاق گرفته شود.

او با بیان اینکه استان مرکزی در مبارزه با قاچاق کالا جزو استان‌های پیشرو کشور است اضافه کرد: 3 درصد پرونده‌های قاچاق کشور در استان مرکزی تشکیل می‌شود و استان مرکزی بصورت منسجم در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز چه بصورت میدانی و چه بصورت سیستمی عملکرد خوبی داشته است.

معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: استان مرکزی از نظر صنعتی بودن و موقعیت جغرافیایی در مسیر ورودی کالای قاچاق از مرز‌های جنوبی قرار گرفته و مستحق مبارزه با قاچاق کالا است.

او ادامه داد: ورود قاچاق کالا به استان مرکزی هم به اشتغال این استان و کشور و هم به تولید کالای ایرانی لطمه وارد می‌کند و موجب تعطیلی واحد‌های صنعتی می‌شود.

پورکاظم شایسته تصریح کرد: خوشبختانه حجم قابل توجهی از قاچاق در استان مرکزی متوقف شده و وجود انبار مرکزی بزرگ نگهداری کالای برای این استان ضروری است تا کالا‌های قاچاق تا زمان صدور رای تعزیراتی و دادگستری و طی این فرآیند در انبار نگهداری شوند و بعداز صدور رأی معدوم شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22916