پرهام‌فر در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛

اطلاع‌رسانی فرهنگی درباره مصرف دخانیات مهم‌تر از عوامل بازدارنده اقتصادی است

اطلاع‌رسانی فرهنگی درباره مصرف دخانیات مهم‌تر از عوامل بازدارنده اقتصادی است

اقتصاد پنهان- مدیرکل پیشگیری از قاچاق کالا و ارز ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: باید بدانیم چرا درباره مصرف دخانیات هیچگاه اطلاع‌رسانی‌‌های فرهنگی صورت نمی‌گیرد و به سرعت از عوامل بازدارنده اقتصادی بهره می‌گیریم.

دوشنبه، ۲۴ شهريور ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، امیرمحمد پرهام فر در مصاحبه با برنامه‌ی رادیویی «صبح و‌گفتگو» اظهار کرد: در مورد زیان‌بار بودن سیگار تردیدی نیست، اما کشش زیادی در بازار برای این ماده مضر، وجود دارد.

وی با بیان اینکه دولت در مورد سیگار به سمت خودکفایی و جلوگیری از واردات پیش رفته است، گفت: از سال 96 به بعد شاهد واردات سیگار به کشور نبودیم و واردات تقریبا نزدیک به صفر و اتکا به تولید داخل شد.

مدیرکل پیشگیری از قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه در برآورد حجم مصرف سیگار نگاه‌ها متفاوت است، ادامه داد: تولید در سال 98 به حدود 55 میلیارد نخ رسید که این میزان با برآورد حجم مصرف فاصله داشت.

پرهام‌فر با بیان اینکه گپ تولید تا مصرف سیگار پیشتر توسط قاچاق پر می‌شد، گفت: با افزایش قیمت ارز و مواجهه با مشکل تأمین آن در سالجاری از نظر تولید داخل شاهد آمار کاهشی هستیم که ما را نسبت به قاچاق سیگار، نگران می‌سازد.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای اطراف ایران در تولید محصولات تقلبی دخانی فعال هستند و سیگار تقلبی با کیفیت غیراستاندارد تولید می‌کنند و کشور را در خصوص قاچاق سیگار با شرایط تهدیدآمیزی روبه‌رو می‌سازند.

پرهام‌فر افزود: باید نسبت به وضعیت تولید و مصرف برنامه‌ریزی صحیحی صورت گیرد.

وی گفت: باید بدانیم چرا درباره مصرف دخانیات هیچگاه اطلاع‌رسانی‌های فرهنگی صورت نمی‌گیرد و به سرعت از عوامل بازدارنده اقتصادی بهره می‌گیریم!

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22949