استاندار یزد تاکید کرد؛

اساس کار مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مبتنی بر فرمان مقام معظم رهبری باشد

اساس کار مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مبتنی بر فرمان مقام معظم رهبری باشد

استاندار یزد گفت: باید در مسیری حرکت کنیم که ضمن تداوم تجارت و سرمایه گذاری در کشور اشتغال نیز ایجاد شود.

شنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۹۲0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، میرمحمدی در نخستین نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در دولت تدبیر و امید، اساس کار مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در فرمان مقام معظم رهبری متبلور دانست.
وی مباحث تولید، تجارت، سرمایه گذاری، اشتغال و سلامت را مهمترین حوزه ها و مباحث مرتبط با امر مبارزه باقاچاق کالا و ارز ذکر کرد و گفت : در صورتی که با کالاهای قاچاقی که باعث تزلزل تولیدات داخلی می شوند، به صورت جدی مبارزه شود زمینه رشد تولید داخلی و حمایت از سرمایه گذاران کشور فراهم خواهد شد.
میرمحمدی با اشاره به روابط تجاری میان بازار و تولید کننده داخلی، ورود کالاهای خوراکی قاچاق ورودی به کشور را به ضرر تولید کننده گان این محصولات در کشوردانست و افزود: برخی سودجویان به دلیل پایین‌تر بودن قیمت و کیفیت محصولات خوراکی قاچاق، آن را با محصولات تولیدی داخل مخلوط کرده و به مردم عرضه می‌کنند و همین امر باعث لطمه خوردن به شهرت محصولات داخلی و بی اعتمادی مردم نسبت به تولیدات کشور می شود.
به گزارش موج، استاندار یزد ادامه داد: باید با این امر که قاچاق تجارت ما را مختل و سودجویی را تقویت می کند و امکان رقابت را از سرمایه گذاران داخلی می گیرد، به شدت مقابله کرد، چرا که اگر تولید برای سرمایه گذار داخلی مقرون به صرفه نباشد، رغبت سرمایه گذاری گرفته می شود و طبیعتاً کالای خارجی جایگزین کالای داخلی خواهد شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23