امسال ۴۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در گلستان کشف شد

امسال ۴۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در گلستان کشف شد

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، ‌هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گلستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۵۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق توسط ۹ دستگاه و نهاد متولی در استان کشف شد که ۳۰ درصد بیشتر از میزان کشفیات در مدت مشابه سال قبل است.

شنبه، ۲۰ دی ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، ابراهیم دشتیان امروز(شنبه) در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان در محل فرمانداری گنبدکاووس اظهار داشت: سوخت، لوازم خانگی و آرایشی و بهداشتی، سیگار، چوب و پارچه از جمله کالاهای قاچاق کشف شده امسال در استان است.

وی گفت: یکی از دلایل بالا بودن مصرف کالای قاچاق در گلستان نبود ایستگاه‌های ایست و بازرسی در مبادی ورودی به خصوص در غرب استان است که موجب می‌شود کالای قاچاق به راحتی وارد استان ‌شود.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گلستان همچنین جلوگیری از فعالیت مجرمانه یک باند سرقت 2 میلیون لیتر سوخت از نیروگاه برق علی‌آباد کتول را یادآور شد و گفت: علت وقوع این سرقت، ارزان‌ بودن سوخت نیروگاه‌ها با قیمت هر لیتر 58 ریال است اما قیمت این سوخت برای کشاورزان سه هزار ریال است.

دشتیان افزود: سوخت سالانه مورد نیاز کشاورزان گلستان 143 میلیون لیتر نفت گاز و مصرف مورد نیاز هر سال نیروگاه علی آباد کتول 220 میلیون لیتر است.

وی تعیین فرصت یک ماهه برای صاحبان دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال را مورد توجه قرار داد و گفت: دارندگان این دستگاه‌ها که بیش از 90 درصد آن‌ها بدون مجوز وارد کشور شده است تا پنج بهمن فرصت دارند اطلاعات دستگاه خود را در سامانه بهینه‌یاب ثبت کنند.

دشتیان همچنین برضرورت سرعت بخشیدن به پلاک‌گذاری ماشین آلات و ادوات کشاورزی، پلاک‌کوبی دام‌ها، پیگیری ثبت کامل انبارها در سامانه جامع انبارهای کشور و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در گلستان تاکید کرد.

عبدالقدیر کریمی، فرماندار گنبدکاووس نیز در این جلسه گفت: راه‌اندازی انبار اموال تملیکی برای نگهداری کالاهای قاچاق کشف شده‌ی شرق استان در شهرستان گنبدکاووس ضروری است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23093