مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل:

حمایت از کالای داخلی زمینه قاچاق را کاهش می‌دهد

حمایت از کالای داخلی زمینه قاچاق را کاهش می‌دهد

اقتصاد پنهان- مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل با اشاره به اهمیت حمایت از کالای تولید داخل در کاهش زمینه‌های شکل‌گیری قاچاق خواستار تبیین نقش مردم و دستگاه‌های اجرایی در این رابطه شد.

چهارشنبه، ۰۱ بهمن ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، شهریار شیری آراسته در جلسه حمایت از کالای ایرانی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی باید با فرهنگ‌سازی و جلب مشارکت مردم،  زمینه حمایت از کالای داخلی بین مردم را تقویت کنند.

وی بیان کرد: با توجه به وضعیت کشور در خصوص تحریم ها و وجود همسایگان مختلف، امکان بروز مشکلات اقتصادی از جمله قاچاق وجود دارد و در این خصوص لازم است ساماندهی اقتصادی در کشور به نحو شایسته انجام شود.

شیری آراسته، مدیریت گردش کالا در داخل کشور را ضروری دانست و افزود: باید با مدیریت این بخش از بروز زمینه‌های شکل‌گیری قاچاق و سودجویی‌های اقتصادی، جلوگیری شود.

وی حمایت از کالای ایرانی برای رونق اقتصاد داخلی را از سوی مردم و ارگان‌های دولتی ضروری دانست و  بر مشارکت دستگاه‌های اجرایی در زمینه‌های مختلف در حمایت از کالای ایرانی تاکید کرد.

مدیر واحد پژوهش صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز در این جلسه فرهنگ سازی در زمینه مصرف کالاهای داخلی را از جمله ضرورت های اقدام رسانه ها دانست.

محمدباقر سپهری ضمن اعلام آمادگی صدا و سیمای مرکز استان اردبیل آمادگی برای اجرای برنامه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی در زمینه حمایت از کالای ایرانی گفت: از تولیدات و پیشنهادات همگان در این خصوص استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به نقش سازمان‌های مردم نهاد‌ در فرهنگ‌سازی حمایت از کالای ایرانی، خواستار تقویت ارتباط این نهادها با صدا و سیمای مرکز استان برای اطلاع رسانی و معرفی تولیدات داخل شد.

در این جلسه اعضای تشکل مردم‌نهاد در حوزه حمایت از تولید داخلی معرفی و مشارکت دستگاه‌های اجرایی با اعضای این نهادها برای ترویج کالای ایرانی مورد تأکید قرار گرفت.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23110