استاندار گلستان:

هدف ما تقویت تولید ملی و ممانعت از ورود کالای قاچاق به استان است

هدف ما تقویت تولید ملی و ممانعت از ورود کالای قاچاق به استان است

اقتصاد پنهان- استاندار گلستان با اشاره به اهمیت مقابله با قاچاق اظهار کرد: هدف ما تقویت و حمایت از تولید ملی و ممانعت از ورود کالای قاچاق به استان است.

چهارشنبه، ۰۱ بهمن ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، حق‌شناس صبح امروز(چهارشنبه) در کمیسیون برنامه‌ریزی, هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ضمن تقدیر از دستگاه‌های کاشف و ناظر در زمینه مبارزه با قاچاق کالا تصریح کرد: در راستای تقویت تولید ملی از ورود هرگونه کالای قاچاق به کشور و استان جلوگیری می‌شود و خوشبختانه میزان قاچاق کالا در گلستان بسیار ناچیز است.

وی با اشاره به اهمیت اقدامات فرهنگی گفت: تجربه دیگر استان‌ها در اقدامات فرهنگی مبارزه با قاچاق می‌تواند به دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ای  گلستان کمک کند.

استاندار گلستان یادآور شد: میزان قاچاق سوخت در گلستان ناچیز است اما باید با هر اندازه مقابله شود.

حق شناس گفت: اداره کل صنعت، معدن و تجارت باید تمام انبارها را تا یک ماه آینده ثبت کند و اگر اطلاعات انباری کامل و یا دقیق نیست به دستگاه بازگرداند.

وی ادامه داد: دستگاه کاشف کالای قاچاق به محض کشف، اجازه اعلام و اظهارنظر ندارد, اما پس از صدور حکم قطعی اولویت اظهارنظر و اعلام کشف کالای قاچاق با دستگاه کاشف است.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: 89 درصد انبارهای استان به ثبت رسیده و اداره کل صنعت، معدن و تجارت باید 11 درصد باقی مانده را تعیین تکلیف کند.

حق شناس گفت: گلستان مأمن کالای قاچاق نیست و امیدواریم حجم ناچیز قاچاق در استان به صفر برسد.

لازم به ذکر است در این جلسه ابراهیم دشتیان، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی, هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گزارشی از فعالیت‌های اخیر این کمیسیون ارایه کرد که پیرامون آن تبادل‌نظر و گفتگو شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23111