کلیات پیوست فرهنگی طرح پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا تصویب شد

کلیات پیوست فرهنگی طرح پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا تصویب شد

اقتصاد پنهان- کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز قالب کلی پیوست فرهنگی طرح پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز را تصویب کرد.

يکشنبه، ۰۵ بهمن ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در سی و ششمین جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز قالب کلی پیوست فرهنگی طرح پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا تصویب شد.

سیاست‌های اجرایی تعیین شده در این پیوست فرهنگی برای فرهنگسازی، اصلاح نگرش و ارتقاء سطح آگاهی عموم مردم و خصوصاً فعالان اقتصادی نسبت به لزوم مشارکت و مطالبه عمومی در فرآیند مبارزه با پدیدهی شوم قاچاق و همراهی برای شکلگیری نظام تحول اقتصادی و به تبع آن حرکت به‌سوی یک اقتصادی پویا، کارآمد، سالم و درخور نظام جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده است.

همچنین با هدف گسترش ادبیات و گفتمان پیوست‌نگاری فرهنگی در برنامهی راهبردی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز در تدوین قالب کلی این پیوست فرهنگی تکالیفی برای دستگاههای اجرایی پیش‌بینی شد که به نحو شفافی تشریح و فرآیند اجرای آن نیز مشخص شد.

در همین رابطه دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن تکیه بر پژوهش، مطالعات موارد مشابه و آینده‌نگاری نسبت به تدوین پیوست فرهنگی طرح پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز اقدام نموده است که قالب کلی آن در سی و ششمین جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به تصویب رسید.

البته اجرای این پیوست فرهنگی در رابطه با اراده مدیران نظام نیازمند یک نگاه درست اقتصادی است تا همه وزارتخانه‌ها متناسب با اقتضائات کاری خود، یک نظام‌نامه نظارتی و آموزشی خاص در پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز داشته باشند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23116