سی و سومین جلسه ستاد فرهنگ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد

سی و سومین جلسه ستاد فرهنگ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد

اقتصاد پنهان- سی و سومین جلسه ستاد فرهنگ، به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین عاملی دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

يکشنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

سی‌و‌سومین جلسه ستاد فرهنگ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین عاملی، دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با حضور هندیانی، رئیس کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کوشا دبیر این کارگروه در محل شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شد.

در این جلسه عاملی ضمن مهم برشمردن قدرت فرهنگی گفت: به لحاظ اجتماعی هیچ تحولی بدون قدرت فرهنگی امکان‌پذیر نیست و  انقلاب بزرگ اسلامی ایران متأسی از این قدرت فرهنگی است.

وی با بیان اینکه حمایت از استقلال ایران و مقابله با تحریم‌ها، ناشی از بهبود زیرساخت اصلی مصرف کالای ایرانی است، افزود: قدرت فرهنگی، استفاده از کالای ایرانی است.

دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: پیوست فرهنگی بنیان را نشانه می‌گیرد و پیگیری‌های عوامل ستاد با شورا جهت تصویب قالب کلی پیوست فرهنگی قابل تقدیر است.

عاملی خاطر نشان کرد: برای دستیابی به شاخص‌های مشترک در حوزه فرهنگ توسط عوامل مدیریتی ستاد، باید شاخص‌ها را تدوین و با محوریت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همکاری سایر سازمان‌های فرهنگی کشور، برای تصویب به صحن ستاد راهبردی مهندسی فرهنگی کشور برد.

در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌ها در حمایت از کالای ایرانی، وضعیت اجرای مصوبه 807 «راهبردها و اقدامات فرهنگی حمایت از کالای ایرانی در سطوح خانواده، جامعه، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی» توسط شورا اعلام  و تبصره الحاقیه انطباق مصوبه 807 با ماده 14 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به‌منظور ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها توسط ستاد مطرح شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23134