دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان شمالی خبر داد؛

کشف ۱۴۵میلیارد ریال کالای قاچاق در خراسان شمالی

کشف ۱۴۵میلیارد ریال کالای قاچاق در خراسان شمالی

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان شمالی از تشکیل هزار و ۲۴۸ فقره پرونده قاچاق کالا در ۱۰ ماهه امسال خبر داد.

يکشنبه، ۲۶ بهمن ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، حجت‌اله، خانزاده دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان شمالی گفت: در 10 ماهه امسال ٢٧6 فقره پرونده در دادسرا‌ها و اداره کل تعزیرات حکومتی بررسی و حکم لازم صادر شده است.

خانزاده افزود: عمده کالا‌های قاچاق شده از خراسان شمالی به سایر استان‌ها دام، نهاده‌های دامی، غله و سوخت است و اقلام مصرفی مانند برخی داروها، لوازم آرایشی، مواد غذایی، دخانیات، لوازم الکتریکی و پوشاک به صورت قاچاق وارد استان شده است.

وی عنوان کرد: طبق ضوابط جدید با هدف جلو گیری از قاچاق دام در خراسان شمالی باید تمام دو میلیون راس دام سبک استان پلاک کوبی شوند چرا که در غیر اینصورت امکان حمل و نقل دام و عرضه نهاده‌های دامی بر‌ای آنان وجود ندارد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان شمالی گفت: پیشگیری از قاچاق یک مقوله فرهنگی است که باید جامعه به سطحی از آگاهی برسد که تولید کالای با کیفیت تنها راه از بین رفتن پدیده قاچاق است و این موضوع مستلزم تبلیغات هوشمندانه است.

وی با تأکید بر رعایت ضوابط و مقررات لازم در تولید کالا افزود: با راه‌اندازی سامانه‌های زیرساختی در مراحل تولید و عرضه کالا شفافیت‌های مالی ایجاد می‌شود و پدیده قاچاق از بین می‌رود.

خانزاده گفت: در استان، چون صرافی دارای مجوز راه اندازی نشده است در بحث قاچاق ارز آمار دقیقی وجود ندارد.

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23138