استاندار اصفهان تأکید کرد:

دستگاه‌های عضو کمیسیون به وظایف و تکالیف قانونی و شرعی خود عمل کنند

دستگاه‌های عضو کمیسیون به وظایف و تکالیف قانونی و شرعی خود عمل کنند

اقتصاد پنهان- استاندار اصفهان با تأکید بر حضور همراه با آمادگی در جلسات کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان از آن به عنوان یک وظیفه قانونی و تکلیف شرعی یاد کرد.

سه شنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اصفهان صبح امروز سه‌شنبه با هدف بررسی موضوعات نصب و الحاق کد رهگیری و شناسه کالای لوازم خانگی، قاچاق چوب و زغال و وضعیت سامانه جامع انبارها در استان به ریاست استاندار در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد.

کمال رضایت، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در این جلسه ضمن تشریح رویکردها و برنامه‌های انجام شده در خصوص نصب و الحاق کد رهگیری و شناسه کالای لوازم خانگی، هدف از طرح این موضوع را بررسی فعالیت‌ها و ایجاد بستر مناسب برای ساماندهی وضعیت پیشگیری و مقابله با قاچاق لوازم خانگی اعلام کرد.

وی خواستار اهتمام بیش از پیش سازمان صنعت، معدن و تجارت برای پیگیری اجرای این طرح در استان شد.

در ادامه مسائل و مشکلات فرارو در این خصوص مطرح  و عملیاتی نمودن دستورالعمل مصوب هیات وزیران در ضوابط اختصاصی لوازم خانگی تأکید شد.

بررسی چگونگی دست‌اندازی، اتلاف و نابودی منابع طبیعی از طریق قاچاق چوب و ذغال و طرح مسائل و مشکلات و راهکارهای صیانت از حقوق بین‌الملل از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بود.

گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در خصوص وضعیت سامانه جامع انبارها، طرح مشکلات‌، نارسایی‌ها و خلاءها و همچنین ارزیابی عملکرد دستگاه‌های عضو در این خصوص محور دیگر گفتگوی اعضای جلسه کمیسیون استان بود.

در ادامه جلسه و پس از ارائه گزارش دستگاه‌های عضو، عباس رضایی، استاندار و رییس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اصفهان با تأکید بر حضور همراه با آمادگی در جلسات کمیسیون استان از آن به عنوان یک وظیفه قانونی و تکلیف شرعی یاد کرد.

استاندار خواستار عزم جدی اعضای کمیسیون در عمل به وظایفشان شد و گفت: علاوه بر مسؤولان دستگاه‌ها، فعالان اقتصادی و عموم مردم نیز ضمن اجرای کامل قوانین و مقررات مصوب با مطالبه و پیگیری مستمر از بروز هرگونه اخلال در روند اجرا جلوگیری کنند.

رضایی با تأکید بر اینکه بیش از گذشته باید در موضوعات مربوط به پیشگیری و مبارزه با قاچاق فعالانه عمل کنیم گفت: نباید دستگاه منفعل و کم‌کاری در استان داشته باشیم.

 

 

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23144