مؤیدی خرم‌آبادی هشدار داد؛

تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از قاچاق خروجی کالاهای اساسی در ایام پایانی سال

تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از قاچاق خروجی کالاهای اساسی در ایام پایانی سال

اقتصاد پنهان- رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز خطاب به دبیران کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های سراسر کشور با اشاره به ایام پایانی سال و استقبال از نوروز، شرایط سخت اقتصادی کشور را مورد توجه قرار داد و نسبت به اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از شکل‌گیری قاچاق خروجی کالاهای اساسی هشدار داد.

يکشنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، مؤیدی خرم‌آبادی صبح امروز(یک‌شنبه) در نشست دبیران کمیسیون‌‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفراس برگزار شد ضمن تبریک اعیاد پیش ‌روی شعبانیه یاد و خاطر شهدای مبارزه با قاچاق کالا و ارز بویژه شهدای اخیر در منطقه شرق کشور را گرامی‌ داشت.

مؤیدی ضمن قدردانی از حضور فعال و تلاش همکاران خود در کمیسیون‌های استانی در سالی که گذشت با ابراز خرسندی از موفقیت‌های نسبی بدست آمده ضمن ارج نهادن به تلاش دبیران سابق کمیسیون‌های استانی دوام توفیقات خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی را از خداوند خواستار شد.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تأکید بر سرانجام رساندن امور باقی مانده در واپسین روزهای سال گفت: ارزش هرکاری در انجام به موقع آنست چراکه تأخیر در انجام کار از تأثیر و ارزش مادی و معنوی آن می‌کاهد و قطعا باید تاوان آن را بپردازیم.

وی خطاب به دبیران کمیسیون‌های استانی با اشاره به ایام پایانی سال و استقبال از نوروز، شرایط سخت اقتصادی کشور را مورد توجه قرار داد و نسبت به اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از شکل‌گیری قاچاق خروجی کالاهای اساسی هشدار داد.

مؤیدی پیشگیری را در اولویت اقدامات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز معرفی کرد و گفت: مبنای تعیین مسیر ما در حوزه پیشگیری اتحادیه‌ها، انجمن‌های صنفی و تشکل‌های مردم‌نهاد به نمایندگی از جامعه هستند و تعامل ما با این حوزه در سال آینده نیز در اولویت خواهد بود.

وی با تأکید بر تقویت و توسعه کارگروه‌های فرهنگی از آمادگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  برای استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی استان‌ها با همکاری کمیسیون‌های استانی خبر داد و گفت: در همین رابطه پویش ملی تبلیغات هوشمندانه در سه محور«فرهنگ‌سازی در تقبیح فعل و مصرف کالای قاچاق و حمایت از کالای ایرانی»، «اهمیت و نقش رسانه و فضای مجازی در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز» و «اهمیت نقش مردم در حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز» از سوی معاونت پیشگیری ستاد طراحی و اجرا شده است.

مؤیدی اجرای سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند را از دیگر اولویت‌های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز معرفی کرد و با بیان نقش استان‌ها در تکمیل این برنامه خواستار همکاری بیش از پیش آنها بویژه در خصوص سامانه انبارها شد.

وی به اولویت دیگر ستاد در خصوص توجه به بهبود وضعیت معیشتی ساکنان مناطق مرزی اشاره کرد و گفت: رویکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ضابطه‌مند کردن واردات کالای همراه مسافر در جنوب و همچنین بهبود وضعیت کولبران در غرب و دیگر مرزهای کشور است.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نسبت به برقراری انضباط در مبادلات مرزی استان‌ها در تعامل با کشورهای همجوار در آینده‌ای نزدیک ابراز امیدواری کرد و ادامه داد: در همین رابطه طرح‌ جامع و کارشناسی‌شده‌ای با کمک استانداران بوشهر، خوزستان و آذربایجان غربی و تعدادی از وزرا و رؤسای سازمان‌های مربوطه تهیه و مقدمات تصویب آن در جلسه مشترک سران قوا پس از تأیید شورای هماهنگی اقتصادی دولت فراهم شده است.

مؤیدی گفت: ایجاد اشتغال پایدار برای 5 هزار نفر از ساکنان مناطق غرب کشور با همکاری بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت و وزارت راه و شهرسازی با هدف ساماندهی و کاهش جمعیت کولبری از دیگر توفیقات این طرح خواهد بود.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: ردیابی الکترونیکی شناورها در آب‌های سواحل جنوبی کشور و استقرار پلیس امنیت اقتصادی در مابقی گمرکات کشور نیز در اولویت برنامه‌های سال جدید دارد.

وی در حوزه مقابله‌ از اقدامات مؤثر ستاد با تمرکز بر باندها و شبکه‌های سازمان‌یافته سخن گفت و تداوم موفقیت در این بخش را منوط به همکاری دبیران کمیسیون‌های استانی عنوان کرد.

مؤیدی افزود: اجرای طرح‌های مقابله‌ای سه‌گانه در سطح عرضه که بنا به دلایلی تا پایان سال موقتا متوقف شده‌اند پس از آسیب‌شناسی و رفع اشکال در سال آینده تا زمان حصول اهداف پیش‌بینی شده استمرار خواهند داشت.

وی از تلاش برای رفع مشکلات در مسیر پیگیری قضایی پرونده‌ها در کمیسیون‌های استانی خبر داد و گفت: پیگیری اجرای احکام پرونده‌ها چه در حوزه قضایی و چه در حوزه تعزیرات از اهم مطالبات ستاد است که تا کنون نیز با موفقیت‌هایی همراه بوده است.

 

  مشاهده گزارش تصویری  

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23162