ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مجمع ملی تشکل‌های جوانان کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا می‌کنند

ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مجمع ملی تشکل‌های جوانان کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا می‌کنند

اقتصاد پنهان- دبیرکل مجمع ملی تشکل‌های جوانان کشور بر انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در خصوص مأموریت‌های قانونی مجمع و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد.

سه شنبه، ۳۱ فروردين ۱۴۰۰0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، نخستین نشست هم‌اندیشی دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با مجمع ملی تشکل‌های جوانان کشور امروز(سه‌شنبه) با حضور مدیرکل دفتر دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد در راستای بررسی زمینه‌های همکاری مشترک، در محل سالن جلسات سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ستاد برگزار شد.

در این جلسه مهدی کوشا، مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی و دبیر کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ضمن تشریح نحوه شکل‌گیری، ساختار، وظایف و مأموریت‌های این ستاد، محورهای تبلیغات، آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی و نیز ایجاد و توسعه مشارکت‌های مردمی با هدف پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز را به عنوان دو بستر همکاری مشترک با مجمع ملی تشکل‌های جوانان کشور عنوان و تأکید کرد: لازم است در این مورد با قید فوریت ظرفیت‌ها و توانمندی‌های طرفین احصاء و با جدیت اجرایی و پیگیری شود.

در ادامه پرستار، دبیرکل مجمع ملی تشکل‌های جوانان کشور با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، دیدگاه‌ها و ظرفیت‌های موجود و بالقوه مجمع را تبیین کرد و گفت: در حال حاضر حدود 3 هزار 500 تشکل در سطح کشور وجود دارد و مجمع ملی تشکل‌های جوانان کشور، نخستین سمن ملی در حوزه جوانان به شمار می‌رود.

وی با اشاره به کمیسیون‌های تخصصی مجمع و زمینه‌های مختلف فعالیت آن‌ها، ظرفیت کمیسیون‌های استانی مجمع در استان‌های سراسر کشور را تشریح کرد و همکاری آن‌ها با کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌ها را در دستیابی به اهداف قانونی طرفین، مهم و اثربخش دانست.

پرستار توانمندی‌های مجمع را با ذکرمصادیق عملی آن مورد توجه قرار داد و گفت: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام‌شده، دامنه فعالیت مجمع تا سطح شهرستان‌ها و حتی روستاها گسترش یافته و ارتباطات دوطرفه و شفافی با مخاطبان برقرار شده‌است.

وی در ادامه با تأکید مجدد به همکاری با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن اشاره به موضوعات و زمینه‌های فعالیت مشابه و مشترک، پیشنهاد انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در خصوص مأموریت‌های قانونی طرفین را مطرح کرد.

سپس هر یک از اعضای هیأت مدیره مجمع با بیان نکاتی پیرامون موضوع نشست، بر لزوم همکاری کامل مجمع و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید نمودند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23186