۶۰ پرونده، نیمی از انبارهای تملیکی تهران را اشغال کرده است

۶۰ پرونده، نیمی از انبارهای تملیکی تهران را اشغال کرده است

اقتصاد پنهان- معاون بهره‌برداری و فروش سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: ۶۰ پرونده، نیمی از ظرفیت انبارهای سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تهران را اشغال کرده است.

شنبه، ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از فارس، سید حسین میرمعینی، با اشاره به موانع و مشکلات سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی برای تعیین تکلیف اموال منقول، اظهار داشت: یکی از این موانع افزایش چشمگیر هزینه نگهداری کالاها در انبارها، طولانی شدن دریافت احکام و آرای قطعی موضوع ماده (53) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که در همین راستا اواخر سال 99 رییس قوه قضائیه و وزیر دادگستری به مراجع رسیدگی‌کننده دستورات لازم جهت تسریع در صدور حکم قطعی یا دستور فروش کالاها را صادر کردند.

معاون بهره برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی افزود: در این راستا به دستور مدیرعامل سازمان کارگروه تعیین تکلیف اموال منقول نیز تشکیل شده تا هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف این کالاها اقدام شود.

عضو هیات مدیره سازمان اموال تملیکی افزود: 60 پرونده بلاتکلیف در استان تهران بیش از 50 درصد ظرفیت انبارهای استان را اشغال کرده است که باید 102 کانتینر حاوی کالا، 2 انبار مملو از کالاهای تاریخ گذشته، فاسد و مواد غذایی با شرایط نگهداری نامناسب که همگی نیازمند صدور حکم از سوی مراجع رسیدگی کننده است را به آن افزود.

میرمعینی از ایجاد کارگروه مشترک با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد و گفت: همچنین تعدادی از پرونده‌ کالاهای انهدامی نیازمند مجوز سازمان محیط زیست و صرف هزینه زیاد برای امحاء درست و علمی بوده که این امر مساعدت سازمان برنامه و بودجه در تخصیص اعتبار برای تأمین هزینه‌های امحاء پرونده‌های انهدامی را می‌طلبد.

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24189