رئیس دادگستری دامغان تاکید کرد:

ضرورت همکاری مردم دامغان برای جلوگیری از قاچاق چوب

ضرورت همکاری مردم دامغان برای جلوگیری از قاچاق چوب

رئیس دادگستری شهرستان دامغان گفت: مردم و خصوصا معتمدین روستاها باید در کشف قاچاق چوب و تعرض عدوانی با منابع طبیعی و دستگاه قضایی همکاری بیشتر و مستمری داشته باشند.

سه شنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۲0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از ایسنا، منطقه سمنان، حجت الاسلام سید علی اصغر ترابی در جمع مدیر و پرسنل یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان در محل دادگستری این شهرستان بر جدیت دستگاه قضا برای برخورد با متخلفان اراضی ملی تاکید کرد و گفت: این برخورد باید بدون هیچگونه مماشاتی باشد.

وی به نقش و جایگاه یگان حفاظت در حفظ منابع طبیعی اشاره کرد و اظهار کرد: اجرای قانون باید در سرلوحه کار همه باشد و با متخلفان نیز با جدیت برخورد شود.

وی با اشاره به نقش و جایگاه منابع طبیعی در جامعه اضافه کرد: این منابع خدادادی می‌تواند با همکاری محیط زیست، نیروی انتظامی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای حفظ عرصه های منابع طبیعی موفق تر عمل کنند.

رئیس شورای قضایی شهرستان دامغان،از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بعنوان یکی از بازوان اصلی دستگاه قضایی یاد کرد و افزود: دستگاه قضایی از حامیان اصلی منابع طبیعی و آبخیزداری در برخورد و مقابله با متخلفان در اراضی ملی است.

وی با تاکید بر اینکه مردم حافظان اصلی منابع طبیعی هستند تصریح کرد: مردم و معتمدین روستاها باید در کشف قاچاق چوب و تعرض عدوانی با منابع طبیعی و دستگاه قضایی همکاری بیشتر و مستمر داشته باشند.ترابی از منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان خواست در اجرای بهتر و سریعتر احکام صادره با دادگستری همکاری بیشتری داشته باشد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان نیز در این نشست ضمن ارائه عملکرد و گزارش یکساله این اداره اظهار کرد: تاکنون 50 پرونده از تخلفات در عرصه‌های منابع طبیعی از سوی متخلفان به دادگستری شهرستان گزارش شده است.

احمد علی بهاور افزود: تاکنون برای 34 فقره از این تعداد پرونده ارسالی به نفع منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان صادر شده است.وی ‌با بیان اینکه حفظ و نگهداری مراتع و جنگل‌ها از وظایف اصلی منابع طبیعی است، گفت: پیشگیری از تصرف عدوانی منابع طبیعی و قاچاق چوب از سوی یگان حفاظت از دیگر وظایف این اداره است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/34