غیربومی بودن ۹۵ درصد متهمان پرونده‌های قاچاق کالا و ارز در سمنان

غیربومی بودن ۹۵ درصد متهمان پرونده‌های قاچاق کالا و ارز در سمنان

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان سمنان با اشاره مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز در این استان، گفت: ۹۵ درصد متهمین پرونده‌های قاچاق کالا و ارز در این استان غیربومی هستند‌.

دوشنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۲0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ سمنان، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان سمنان با اشاره به مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز در این استان، گفت: 95 درصد متهمین پرونده‌های قاچاق کالا و ارز در این استان غیربومی هستند‌.

عیسی فاضلی گفت: سال گذشته تعداد 68 نفر در ارتباط با پرونده‌های قاچاق کالا و ارز به تعزیرات حکومتی استان معرفی شده بودند که این رقم در سال 92 به 94 نفر افزایش یافته‌اند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون 43 فقره پرونده در سه بخش کالا و خدمات، بهداشت و درمان و قاچاق کالا و ارز بالای 10 میلیون تومان جریمه شده‌اند، افزود: متهمین این پرونده‌ها طی سال جاری 17 میلیارد و 376 میلیون و 110 هزار و 188 ریال جریمه ی نقدی شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان با بیان اینکه در ایام نوروز، وظایف سازمان بعنوان مرجع رسیدگی به تخلفات تشدید می‌شود، از اقدامات ویژه این اداره کل برای ایام نوروز خبر داد و اظهار کرد: تاکنون جلسات متعددی با برخی دستگاه‌های اجرایی از قبیل صنعت، معدن، تجارت، پایانه صنعت نفت، میراث فرهنگی‌، دامپزشکی و دیگر دستگاه‌های مسوول جهت تبادل نظر و ارائه خدمات و هماهنگی‌های نوروزی در سطح استان و به طور ویژه در مرکز استان تشکیل شده است.

فاضلی با اشاره به برپایی نمایشگاه‌های بهاره در شهرستان‌های مختلف استان، افزود: همچنین ستادی جهت رسیدگی به تخلفات نمایشگاه‌های بهاره نیز تشکیل شد که خوشبختانه در طول برپایی این نمایشگاه‌ها نیز تخلفی گزارش نشد.

وی با بیان اینکه در 11 ماهه سال جاری تعداد 9 هزار و 629 فقره پرونده در سه بخش کالا و خدمات‌، بهداشت و درمان و قاچاق کالا و ارز به این سازمان ارسال شده است، اظهار کرد: سهم پرونده‌های وارده در بخش کالا و خدمات 8 هزار و 154 فقره سهم بخش بهداشت و درمان، یک هزار و 411 فقره و سهم قاچاق کالا و ارز 64 پرونده بوده است.

وی همچنین افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 8 هزار و 58 فقره‌، در بخش کالا و خدمات، یک هزار و 402 فقره در بخش بهداشت و درمان و 66 پرونده در بخش قاچاق کالا و ارز بدر تعزیرات حکومتی استان مختومه شده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/35