از آغاز سال‌جاری تاکنون صورت گرفت

کشف ۱۴ هزار لیتر سوخت قاچاق از مرزهای خراسان‌جنوبی

کشف ۱۴ هزار لیتر سوخت قاچاق از مرزهای خراسان‌جنوبی

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، احمد شهرکی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه خراسان جنوبی دارای ۴۶۵ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان است، تصریح کرد: در داخل استان به طور کامل امنیت داریم.

دوشنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۲0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، احمد شهرکی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه خراسان جنوبی دارای 465 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان است، تصریح کرد: در داخل استان به طور کامل امنیت داریم.

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی با بیان اینکه در محدوده مرز دو مولفه خوب یعنی مرزبانان و مرزنشینان را داریم، اذعان داشت: این دو با یکدیگر تعامل و همکاری دو سویه دارند.شهرکی با بیان اینکه از آغاز سال جاری تاکنون یک مورد درگیری با افراد شرور قاچاقی داشته‌ایم، ادامه داد: سال گذشته سه مورد درگیری با افراد قاچاقی در مرزهای استان داشته‌ایم.

وی از وجود تجهیزات اپتیکی خوبی در مرزهای استان خبر داد و متذکر شد: این تجهیزات همراه با نیروهای انسانی کارآمد در مرزهای استان سبب ارتقای امنیت در مرزها شده است.فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون یک‌‌هزار و 407 کیلوگرم موادمخدر از مرزهای استان کشف و ضبط شده است، افزود: این کشفیات نسبت به سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.

شهرکی یادآور شد: بیشتر این کشفیات در عقبه مرز کشف شده است.وی از کشف 14 هزار و 296 لیتر سوخت قاچاق از مرزهای خراسان جنوبی خبر داد و اضافه کرد: این میزان نسبت به سال گذشته 99 درصد کاهش داشته است.

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی تصریح کرد: بیشتر سوخت قاچاق از مرزهای استان گازوئیل بوده است.شهرکی اقدامات پیش‌بینی و پیشگیری از وقایع و رخدادها را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و اذعان داشت: در این رابطه رزمایش اقتدار در نوار مرز انجام شده است.وی با بیان اینکه مرزبانی اهتمام جدی در خوشایندسازی محیط کار برای نیروهای مرزی دارد، ادامه داد: محیط کار مانند پاسگاه و برجک را باید برای نیروها خوشایند کنیم.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/36