جلوگیری از فروش و کشف کالای قاچاق در استان اصفهان

جلوگیری از فروش و کشف کالای قاچاق در استان اصفهان

جلوگیری از فروش کالای قاچاق و کشف انواع کالای قاچاق در استان اصفهان از جمله اقدام های عوامل مبارزه باقاچاق کالا در این استان و در آخرین روز از سال ۹۲ بود.

چهارشنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۲0 کامنتچاپ مطلب

**جلوگیری از فروش کالاهای قاچاق در اصفهان

به گزارش اقتصاد پنهان، رییس اتحادیه فروشندگان لوازم آرایشی بهداشتی استان اصفهان گفت: این اتحادیه از فروش کالاهای قاچاق و غیر استاندارد در اصفهان، در آستانه نوروز 93 خودداری کرده و نظارت ویژه‌ای بر آن دارد.

«محمد رضا پاک‌نژاد» در اصفهان پیرامون نظارت بر قاچاق لوازم آرایشی بهداشتی در اصفهان اظهار کرد: پیرامون بحث قاچاق لوازم آرایشی بهداشتی تیم‌های بازرسی به صورت شبانه‌روز در حال فعالیت هستند و در روزخای گذشته در سطح شهر به ویژه در مراکز سنتی تحت کنترل داشتند.

وی با بیان این‌که مصرف لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق شهروندان را به مخاطره می‌اندازد، افزود: عرضه کالاهای غیر استاندارد و غیر مجاز در فروشگاه‌های لوازم آرایشی بهداشتی، برای مصرف کنند خطرات و مخاطرات جدی را به وجود می‌آورد که تیم بازرسی اتحادیه در تلاش هستند که نظارت لازم را بر عدم عرضه این کالاها داشته باشند.

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم آرایشی بهداشتی استان اصفهان تصریح کرد: تیم بازرسی اتحادیه در ایام نوروز هم به همین صورت مشغول به نظارت و بازرسی هستند که البته در منطقه مسجد جامع اصفهان بازرسی‌های گسترده داشتیم که با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی و بازرسی اصناف مقداری این فضا کمرنگ‌تر شد.

وی پیرامون نظارت بر بهداشت اقلام آرایشی و بهداشتی خاطرنشان کرد: اتحادیه تعامل خوبی با معاونت غذا و دارو داریم که کارشناسان غذا و دارو در این زمینه همکاری خوبی داشتند و هیئت مدیره و کمیسیون بازرسی اتحادیه نیز در این زمینه نقش فعالی را داشتند.

پاک‌نژاد در گفت‌وگو با تسنیم، در مورد افزایش قیمت اقلام آرایشی و بهداشتی در شب عید بیان کرد: افزایش قیمت همیشه در مقاطعی از سال به دلیل مناسبت‌ها به وجود می‌آید اما مردم باید با آگاهی از واحد صنفی قانون‌مند و تحت نظارت اتحادیه اقدام به خرید اقلام مورد نیاز خود کنند.


**کشف محموله های یک میلیاردی کالای قاچاق
همچنین در اقدام دیگری و با تلاش ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان های «سمیرم – شهرضا» 10 محموله کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال کشف و توقیف شد.
رییس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان های سمیرم و شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری در ایستگاه بازرسی شهید «امامی» و شهید«رشیدی» در عملیات های جداگانه 10 محموله کالای قاچاق را شناسایی و متوقف کردند.
«مصطفی صادقیان» افزود: ماموران در بازرسی از خودروهای مذکور مقادیری کالای خارجی قاچاق شامل پتو، کفش، پوشاک، مانتو، شلوار، مانیتور ال ای دی که همگی آنها به صورت ماهرانه ای در خودروها جاسازی شده بودند کشف کردند.
وی با بیان اینکه ارزش محموله های کشف شده بیش از یک میلیارد ریال تخمین زده شده اظهار داشت: در این رابطه تمامی خودروها توقیف و کالاهای کشف شده به اداره گمرک استان منتقل و رانندگان این محموله ها نیز جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شدند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/62