کشف ۷۹۳ ثوب لباس قاچاق در زرندیه استان مرکزی

کشف ۷۹۳ ثوب لباس قاچاق در زرندیه استان مرکزی

فرمانده انتظامی زرندیه گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالاهای گمرکی، پلیس شهرستان زرندیه خودرو پراید حامل ۷۹۳ ثوب به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال البسه قاچاق را متوقف کرد.

چهارشنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۲0 کامنتچاپ مطلب

 به گزارش اقتصاد پنهان، سرهنگ «داود کاظمی» با اشاره به کشف البسه قاچاق در زرندیه اظهار کرد: مأموران کلانتری 11 این فرماندهی در راستای حمایت از تولیدات داخلی و در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالاهای گمرکی حین کنترل خودروهای عبوری در محور اتوبان تهران ساوه به دستگاه خودرو سواری پراید که از همدان به مقصد تهران در حرکت بود مشکوک و بلافاصله خودرو را با علائم هشدار دهنده برای بازرسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: قاچاق کالا یکی از چند مولفه مهم فساد اقتصادی بوده که به‌طور کلی قاچاق، ورود یا خروج پنهانی کالا از مبادی رسمی و یا غیر رسمی بدون پرداخت عوارض دولتی است.

فرمانده انتظامی زرندیه تصریح کرد: تضمین سلامت تجارت و اقتصاد کشور از طریق مبارزه پیگیر و فراگیر با قاچاق به منظور حمایت از تولیدات داخلی و ساماندهی بازار مبادلات در چارچوب سیاست های کلی نظام  تعریف شده است.

سرهنگ کاظمی با اشاره به چالش های فرا روی مبارزه با قاچاق کالا گفت: از جمله چالش های فرا روی مبارزه با قاچاق کالا می توان عدم درک مشترک در خصوص منافع ملی و نوسانات شدید در سیاستگذاری، وجود انحصارات، محدودیت ها، مقاومت های شدید ساختاری، کارکردی و هنجاری در بازرگانی قانونی  و تداوم اتخاذ تصمیمات و سیاستگذاری های اقتصادی و تجاری متناقص را نام برد.

وی در گفت و گو با تسنیم، افزود: ماموران پس از متوقف کردن خودرو و بازرسی دقیق آن، 793 عدد انواع لباس بچگانه به ارزش ریالی 150میلیون ریال را  کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامی زرندیه تصریح کرد: در این رابطه پرونده ای تشکیل و راننده و سرنشین خودرو به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/66