جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد با دستورکار مقابله با قاچاق دام و گندم برگزار شد

جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد با دستورکار مقابله با قاچاق دام و گندم برگزار شد
زمان انتشار: چهارشنبه، ۰۱ خرداد ۱۳۹۸زمان برگزاری: 1398/03/01 -ساعت: 11 چاپ مطلب

اقتصاد پنهان- استاندار یزد در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بر کنترل جدی در رابطه با خروج دام و گندم از استان و ضرورت تمرکز در مبارزه و برخورد با باندهای سازمان یافته قاچاق کالا و ارز تأکید کرد.
اشتراک گذاری:

توضیحات بیشتر

به گزارش اقتصاد پنهان، جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد به ریاست محمدعلی طالبی، استاندار و با حضور احمد تر‌حمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و اعضای این کمیسیون در سالن زنده یاد حمیدیا ‌استانداری برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست گفت: لازم است دستگاه‌های عضو و اعضای کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همکاری لازم را با این کمیسیون داشته باشند و تحرک جدیدی را در رابطه با مبارزه با مشکلات و مسائل قاچاق کالا و ارز در استان شاهد باشیم.

طالبی ادامه داد: جلوگیری از خروج دام و گندم به صورت غیرقانونی و قاچاق باید به جد مورد توجه متولیان امر در استان قرار گیرد.

وی افزود: اگر در این زمینه نظارت جدی صورت نگیرد، مردم در آینده دچار مشکل خواهند شد.

رییس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خاطرنشان کرد: مسئولان باید با برنامه ریزی، تمام تلاش خود را برای نظارت و کنترل مایحتاج عمومی مردم انجام دهند تا شاهد کمبود برخی اقلام در یزد و شهرستان‌ها نباشیم.

طالبی گفت: لازم است برای تقویت بازرسی ها از همکاری فرمانداران، بخشداران و ظرفیت شوراهای روستایی و دهیاران برای مبارزه با قاچاق دام استفاده کرد.

استاندار یزد همچنین از فرمانداران و بخشداران خواست در رابطه با ثبت نام و ارزیابی سامانه جامع انبارها مراقبت و حساسیت بیشتری داشته باشند و عملکرد فرمانداران در این حوزه مورد بررسی قرار گیرد.

طالبی با تاکید بر توقیف خودروهای فعال در حوزه قاچاق سوخت با هماهنگی دستگاه قضایی استان، گفت: لازم است با خودروهایی که اقدام به نصب و استفاده از باک های اضافه و غیراستاندارد برای قاچاق سوخت می نمایند برخورد قانونی شود.

رییس کمیسیون استان در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: هر چند که برخورد و مبارزه با کسانی که به طور ‌خُرد اقدام به قاچاق کالا و ارز می کنند امری ضروری است اما تمرکز استان باید در مبارزه و برخورد با باندهای سازمان یافته قاچاق کالا و ارز باشد و دستگاه های عضو کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز موظف هستند تا گزارشات خود در رابطه با کشف سوخت و مبارزه با قاچاق کالاهای ضروری و ‌ارز را به صورت ماهیانه به این کمیسیون ارائه دهند.

در این جلسه مقرر شد با توجه به اهمیت جلوگیری از خروج دام بالاخص دام مولد اداره کل دامپزشکی استان با همکاری فرماندهی انتظامی جهت برطرف شدن مشکلات دستگاه کاشف، نسبت به استقرار تیم کارشناسی در محل پاسگاه عبدالملک شهرستان مهریز و ایست و بازرسی شهرستان خاتم اقدام لازم را معمول نماید.

همچنین مصوب شد فرمانداران شهرستان‎های خاتم و ابرکوه با استفاده از ظرفیت بخشداری و دهیاری‌ها، با توجیه عشایر مستقر در سطح شهرستان تابعه نسبت به پیشگیری از فروش دام( به خصوص دام مولد) به دلالان و افراد سودجو اقدام نماید.

منظور جلوگیری از فروش گندم و آرد به دلالان و افراد سودجو و خروج آن از استان برای احتکار و احتمال قاچاق این کالای استراتژیک از کشور  نیز، معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری مکلف به تشدید نظارت بر توزیع آرد و گندم تحویلی به کارخانه‌های آرد، نانوایی‌ها، قنادی‌ها و... شد.

برگزاری منظم جلسات، پیگیری اجرای دستورالعمل تکمیل و پایش اطلاعات انبارها و ارائه مستمر گزارش پیشرفت سامانه مذکور به دبیرخانه کمیسیون استان از سوی فرمانداران و رؤسای کمیسیون‌های شهرستانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از دیگر تصمیمات این جلسه بود.

فیلمی برای این جلسه منتشر نشده است

فیلمی برای این جلسه منتشر نشده است